Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Resimlerle ağlayan bebeği yatıştırma

Bebek aç, üzgün veya yorgun olduğu için mi ağlıyor?

Bebek aç mı? Ona göğsünü veya bir biberonu teklif et. Bebek beslenmek istemiyorsa yine de emmek isteyebilir. Yenidoğanlara bir emzik teklif edin veya daha büyük bebeklerin kendi parmaklarını bulmalarına yardımcı olun.

Bebeğin rahatlamaya ihtiyacı var mı? Onu bir beşik pozisyonunda tutmaya çalışın. Hafif sallanmayı, yürümeyi, fısıldayarak veya şarkı söylemeyi deneyin. Işık ve gürültüyü düşük tutmaya çalışın.

Bebek yorgun mu? Onu nazikçe ama sıkıca sarmayı deneyin  . Sonra onu güvenli bir yerde uyumaya bırakın.

Bebek rahatsız olduğu için mi ?ağlıyor

Bebeğin bez değişimine ihtiyacı var mı  ? Bebeğin döküntüsü varsa  , tabanını temiz suyla durulayın, hafifçe kurulayın ve pişik kremi kullanın.

Bebeğin gazı mı var ?.  Onu dik tutmaya ve sırtını okşamaya çalışın. Çok sıcak ya da soğuk olmadığını kontrol edin. Rahat giyindiğinden emin olun.

Bebek hasta mı? Ateşini ölç. olması gereken ortalama sıcaklık 37 ° C’dir. Endişeleniyorsanız doktorunuzla konuşun.

Ağlarken bebeği güvende tutmak

Asla bebeği sallamayın. Beynin ve gözlerin içinde kanamaya ve muhtemelen kalıcı beyin hasarına neden olabilir.

Sinirli misin yoksa üzgün müsün? Eğer baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bebeği güvenli bir yere koyun ve sakinleşene kadar biraz zaman ayırın. Ya da başkasından tutmasını isteyin.

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!