Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

İkinci üç aylık dönemde egzersiz ve eşiniz – Gebelik döneminde – hamilelikte egzersiz

Anahtar noktaları

 • Hafif ila orta egzersiz genellikle hamilelik boyunca güvenlidir.
 • Hamilelik sırasında aktif olmak kadınların hamilelik ve doğum sırasında daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olabilir. Hamilelikte egzersiz rahatlatıcıdır.
 • İkinci üç aylık gebelik dönemden itibaren eşinizin kilosu ve şeklindeki değişiklikler dengesini ve koordinasyonunu etkileyebilir.
 • Eşinizi onunla birlikte egzersiz yaparak aktif kalmaya teşvik edebilirsiniz.

İkinci üç aylık dönemde egzersiz,

Gebelikte güvenli egzersiz

Ebeleri, pratisyen hekimleri veya doğum uzmanları ile kontrol ettikten sonra , komplikasyonsuz gebelikleri olan sağlıklı kadınlar:

 • Hamilelik sırasında düzenli, ılımlı egzersizlerini yapmaya devam et
 • hamilelik sırasında hafif ila orta derecede egzersiz programı başlatın.

Hamilelikte fiziksel olarak neden aktif olmak iyidir?

Hamilelik sırasında aktif olmanın anne ve bebek için birçok yararı vardır.

Haftada birkaç kez yaklaşık 30 dakikalık orta aerobik egzersiz, kadınların hamilelik sırasında daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilir . Çünkü egzersiz şunları yapabilir:

 • ruh halinizi, zindeliğinizi ve uykunuzu iyileştirin
 • enerjiyi artırmak
 • sırt ağrısını hafifletir.

Hamilelik sırasında fiziksel aktivite, eşinizin gestasyonel diyabet ve preeklampsi geliştirme ve çok fazla kilo alma riskini azaltabilir . Ayrıca doğum sırasında daha iyi başa çıkmasına yardımcı olabilir.

Eşinizle birlikte egzersiz yapmak , ikinizin yakın hissetmeniz ve bebeğiniz geldiğinde size yardımcı olacak bir ‘takım’ duygusu oluşturmanın harika bir yoludur . Birlikte yürümek ve yüzmek ikinci üç aylık dönemde iyi egzersiz seçenekleridir.

Erkeklerin fiziksel aktivite düzeyleri bebek doğduktan sonra düşer. Ancak şu anda bazı sağlıklı alışkanlıklar ayarladıysanız, siz ve eşiniz bebeğiniz doğduktan sonra aktif olmaya devam etme olasılığınız daha yüksek olabilir.

İkinci üç aylık dönemde egzersiz: nelere dikkat etmelisiniz

İkinci üç aylık dönemde, eşinizin bebek yumruları giderek büyüyor. Eşinizin vücut ağırlığındaki ve şeklindeki bu ve diğer değişiklikler , bugünden doğumuna kadar dengesini ve koordinasyonunu etkileyebilir . Bazı aktiviteler onun için rahatsız hissetmeye başlayabilir.

Dördüncü aydan itibaren, kan basıncındaki değişiklikler, eşinizin hızlı pozisyon değişikliklerinden kaçınması gerektiği anlamına gelir – örneğin, uzanmaktan ayağa kalkmak. Bu onun başını dönmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Yürüyüş: En iyi şekilde nasıl yararlanılır

Yürüyüş en iyi egzersiz biçimlerinden biridir . Ve şu anda partneriniz sizinle birlikte yürümekten zevk alabilir. Bebeğiniz doğduğunda, muhtemelen aynı miktarda çift zaman ve enerjiye sahip olmayacaksınız, bu yüzden bu zamanı şimdi birlikte geçirmek harika.

Partnerinizi sizinle 30 dakikalık bir yürüyüşe çıkmaya teşvik edebilirsiniz. Haftada üç gün ile başlayın ve beş taneye kadar yapıp yapamayacağınızı görün. Koşmak gibi daha güçlü egzersizlere alışkınsanız, yürüyüşü bir ısınma olarak düşünün ve daha sonra koşunuzu kendiniz yapın.

Düzenli yürüyüşlere dayalı bir egzersiz rutini, muhtemelen bebek doğduktan sonra gerçekçi bir şekilde devam edebileceğiniz bir egzersiz rutini. Eşinizi güvenli ve iyi tutmanıza yardımcı olmak için , günün sıcağında yürümekten veya diğer egzersiz türlerinden kaçının . Ve ona bol su içmesini hatırlat.

Yapabileceğin şeyler

 • Bir sağlık uzmanı tarafından aksi belirtilmedikçe partnerinizi aktif olmaya teşvik edin.
 • Kendiniz aktif olun – bu, enerji seviyelerinizi yüksek tutmaya ve bebeğinizin gelişine hazır olmasına yardımcı olacaktır.
 • Eşinizle yürüyün. Siz ve eşiniz, şimdi ve bebek geldikten sonra birlikte yapmak için harika bir egzersiz şeklidir.
 • Birlikte yüzmeyi düşünün. Özellikle partnerinizin yumru büyüdükçe iyi bir egzersiz seçeneği.
 • Siz ya da eşiniz ikinci üç aylık dönemde egzersiz konusunda emin değilseniz ya da endişeniz varsa, ebe, aile doktorunuza ya da doğum uzmanınıza danışın.
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!