Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Hamilelik sırasında baba olacağını düşünme

Anahtar noktaları

  • Baba olmanın sizin için ne anlama geldiğini düşünmek sizi ödüllendirici bir babalık deneyimi için ayarlayabilir.
  • Hamileliğe olumlu olarak katılarak babalığa hazırlanabilirsiniz.
  • Baba olmaya hazırlanmak, iş-yaşam dengenizi nasıl yöneteceğinizi planlamak ve olumlu yaşam tarzı seçimleri ve değişiklikleri yapmak anlamına gelebilir.

Baba Olmak: Hazırlanmak

Baba olmak size büyük bir anlam ve amaç duygusu verebilir. Bir baba olarak, doğumdan itibaren çocuğunuzun hayatı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Hamilelik sırasında baba olmaya hazırlanarak ilk birkaç ayda yeni bir baba olmaktan daha fazla yararlanabilirsiniz  . Örneğin, hamilelik bakımı seçeneklerinizi tartışabilir, eşinizle hamilelik randevularına gidebilir ve hamilelik ve doğum hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

Babalık hokkabazlığı

Çoğu baba çocuklarıyla önceki nesillere göre çok daha fazla şey yapıyor ve aynı zamanda iş ve diğer ilgi alanlarını da karıştırıyorlar. Ama süpermen olmak zorunda değilsiniz.

İş-yaşam dengesini nasıl yöneteceğinizi düşünmek için biraz zaman harcamanız gerekebilir  . Ve bunu yönetme stratejileriniz, çocuklarınız büyüdükçe ve hayatınızdaki diğer şeyler değiştikçe muhtemelen değişmeye devam edecektir.

Ama içine koyduğunuz zaman ve çabaya değer. Çocuklarınızla ilk günlerde yaptığınız bağlar ömür boyu sürebilir.

Baba olmayı dört gözle bekliyorum

Hamileliği anladıkça ve bu durum daha gerçek hale geldiğinde, kendinizi baba olarak beklediğiniz şeyleri düşünürken bulabilirsiniz.

Örneğin, çocuğunuzu futbola götürmeyi veya çocuğunuza bahçe işleri, müzik veya sevdiğiniz her şeyi öğretmeyi dört gözle bekleyebilirsiniz. Çocuğunuzun ilk kelimesini duymak, çocuğunuzun ilk adımını görmek, birlikte oyun oynamak veya sadece ‘orada olmak’ için heyecanlı olabilirsiniz. 

Baba olmaya hazırlanma: yaşam tarzı değişiklikleri

Bazı erkekler baba olacaklarını öğrenmenin yaşam tarzlarını değiştirmek için bir uyandırma çağrısı olduğunu düşünüyorlar.

Örneğin, zorlu bir işiniz varsa, çocuklarınızla zaman geçirebilmek için hangi değişiklikleri yapmak istediğinizi düşünebilirsiniz. Ya da para yönetiminde daha iyi olmak ya da sigara içmeyi ya da alkol almayı bırakmak için adımlar atmaya karar verebilirsiniz .

Yapabileceğin şeyler

  • Hamilelik sırasında yer alın – hamilelik ve doğum bakımı seçeneklerini tartışın, eşinizle hamilelik randevularına gidin , sağlık uzmanlarına sorular sorun vb.
  • Yaşam tarzınızı biraz düşünün. Bebeğiniz gelmeden önce değiştirmek istediğiniz bazı şeyler var mı? Belki daha iyi bir fiziksel şekle sahip olmak ya da sigara içmeyi veya alkol almayı mı bırakmak mı istiyorsunuz?
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!