Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Hamilelik döneminde cinsel ilişki

Anahtar noktaları

  • Hamilelik sorunsuz gidiyorsa, seks yapmak güvenlidir.
  • Eşinizin mide bulantısı, yorgunluk ve ağrılı göğüsleri varsa, sıkıntılı hissedebilir.
  • Eşinizle duygular ve cinsel hayal kırıklığı hakkında konuşun.

Hamilelikte seks yapmak

Hamilelik sırasında seks için altın kural, hamilelik sorunsuz gidiyorsa ve siz ve eşiniz istekliyse, iyidir. Ancak çoğu erkek bir bebek beklerken daha az seks yaptıklarını fark eder.

Hamilelik sırasında seks , daha önce hissettirdiğinden oldukça farklı olabilir . Ayrıca bunun bebeğe zarar vermesinden endişe duyabilirsiniz. Ancak bebeğiniz amniyotik kesede iyi korunur ve mühürlenir, bu nedenle bebeğinize seks yaparak zarar veremezsiniz.

Herhangi bir şeyden emin değilseniz veya herhangi bir sorun varsa – örneğin, eşinizin hamilelik sırasında biraz kanaması varsa – aile hekiminiz, ebeniz veya doğum uzmanınızla konuşun . Size seks yapmanın uygun olup olmadığını söyleyecekler.

Gebelikte seks: ilk üç aylık dönem

İlk aylarda, bulantı, yorgunluk ve ağrıların eşiniz için iyi gitmediğini keşfedebilirsiniz. Eşinizin fiziksel olarak nasıl hissettiğini hayal etmeye çalışırsanız, neden seks ile daha az ilgilenebileceğini anlamak daha kolay olabilir. Ağrılı göğüsler ve şişkinlik, eşinizin buna isteksizliğinin diğer nedenleridir.

Daha az seks, daha fazla masaj

Siz ve eşiniz sık sık seks yapmaya alışkınsanız ve bu aniden hamilelikte durur veya düşerse, sinirli veya üzgün hissedebilirsiniz. 

Her iki durumda da, püf noktası cinsel huysuzluğunuzun sizi kötüleştirmesine izin vermemek ve bunun yerine ilişkinizi oluşturmaya odaklanmaktır.

Sağlık uzmanınız size ve eşinize cinsel ilişkiden kaçınmanızı tavsiye ettiyse veya ikiniz de seks yapmak istemiyorsanız, başka yollarla da yakın olabilirsiniz. Örneğin, yine de birbirinizi öpebilir, kucaklayabilir, veya masaj yapabilirsiniz.

Yapabileceğin şeyler

  • Eşinizin ihtiyaçlarını ilk sıraya koymaya çalışın ve nasıl hissettiğini düşünün. Bulantı, kusma, şişkinlik ve göğüs ağrısı nedeniyle seks yapmak istemeyebilir.
  • Eşinizle herhangi bir cinsel hayal kırıklığını tartışmak yardımcı olabilir, böylece her biriniz diğerinin neler yaşadığını anlayabilirsiniz.
  • Sabırlı olun – eşinizle seks yapmamak sinir bozucu olabilir, ancak bu sonsuza kadar değildir.

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!