Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Hamileliğin ikinci üç aylık dönemi: cinsel ilişki (erkekler için)

Anahtar noktaları

  • Hamileliğiniz sorunsuz gidiyorsa, seks yapmak güvenlidir.
  • Cinsel istekte değişiklikler normaldir. Eşiniz, ikinci üç aylık dönemde cinsel ilişkiyle az çok ilgilenebilir.
  • Cinsel ilişkiniz varsa, eşinizin rahat bir cinsel pozisyon bulmasına öncülük etmesine izin verin.
  • Sabırlı olun ve eşinizle ilgili duygularınız hakkında konuşun.

Hamilelikte seks yapmak

Hamilelik sırasında seks için altın kural, hamilelik sorunsuz gidiyorsa ve siz ve eşiniz istekliyse, iyi. Ancak çoğu erkek bir bebek beklerken daha az seks yaptıklarını fark eder.

Hamilelik sırasında seks, daha önce hissettirdiğinden oldukça farklı olabilir . Ayrıca cinsiyetin bebeğe zarar vermesinden endişe duyabilirsiniz. Ancak bebeğiniz amniyotik kesede iyi korunur ve mühürlenir, bu nedenle bebeğinize seks yaparak zarar veremezsiniz.

Herhangi bir şeyden emin değilseniz veya herhangi bir sorun varsa – örneğin, eşinizin hamilelik sırasında biraz kanaması varsa – aile hekiminiz, ebeniz veya doğum uzmanınızla konuşun . Size seks yapmanın uygun olup olmadığını söyleyecekler.

Eşim ve ben neredeyse 14 yıldır bir çift olduk ve çok sağlıklı bir aşk hayatımız var. Kesinlikle kitaplardan çıkan bir şey değildi, ama her zaman onun inisiyasyonu idi. Hiçbir aşamada kendimi itmedim ya da önermedim. Nasıl hissettiği hep ona bağlıydı.
– Callum, ikizlerin babası

İkinci üç aylık dönemde cinsel istek ve cinsel istek

Eşinizin hamileliğin orta aylarında daha fazla enerji ve cinsiyet ilgisi olabilir.

Mide bulantısı, yorgunluk ve meme hassasiyeti gibi erken gebelik semptomları muhtemelen sakinleşmiştir. Hormonlar ve cinsel organlarına ekstra kan akışı, orgazm olmasını kolaylaştırabilir.

Eşinizin ikinci üç aylık dönemde seks arzusunun azalması da normaldir.

Eşinizin vücut şekli değişecek. Eğer seks yaparsan, rahat bir cinsel pozisyon bulmada önderlik etmesine izin ver.

Sağlık uzmanınız size ve eşinize cinsel ilişkiden kaçınmanızı tavsiye ettiyse veya ikiniz de seks yapmak istemiyorsanız, başka yollarla da yakın olabilirsiniz. Örneğin, yine de birbirinizi öpebilir, kucaklayabilir, kucaklayabilir veya masaj yapabilirsiniz.

Yapabileceğin şeyler

  • Eşinizin ihtiyaçlarını ilk sıraya koymaya çalışın ve nasıl hissettiğini düşünün. Hala bulantı, kusma, şişkinlik ve boğaz göğüsleri varsa seks gibi hissetmeyebilir.
  • Eşinizle herhangi bir cinsel hayal kırıklığını tartışmak yardımcı olabilir, böylece birbirinizin neler yaşadığını anlayabilirsiniz.
  • Sabırlı olun – eşinizle seks yapmak sinir bozucu olabilir, ancak sonsuza kadar değil.

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!