Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Gebelikte aile ilişkisini kurmak: babalar

Anahtar noktaları

  • Hamileliğin ortası, partnerinizle ilişkinizi güçlendirmek için iyi bir zamandır.
  • Duygularınız, umutlarınız, beklentileriniz ve rolleriniz hakkında açık ve dürüst konuşmak önemlidir.
  • Eşiniz yuva yapıyorsa, sabırlı olun ve bebeğiniz için hazırlanırken ona katılın.

Hamileliğin ortasında güçlü bir ilişki kurmak

İlişkiniz güçlü olsa bile, hamileliğin ortası açıkça iletişim kurmak, rollerinizi çözmek ve beklentileri paylaşmak için ekstra çaba sarf etmek için iyi bir zamandır. Bu, ücretli iş düzenlemelerine karar vermekten kimin akşam yemeği pişirdiği hakkında konuşmaya kadar her şey olabilir. Ve başka çocuklarınız varsa, birlikte hareket etmek ve birlikte çalışmak için daha da fazlası olabilir.

Bunların hepsi ebeveynlik ve bağlı kaldıkları için iyi bir uygulama çift olarak.

Bu tür tartışmalar hamilelik sırasında eşinize destek vermenin bir parçasıdır . Zihinsel olarak anne olmaya hazır olmanın yanı sıra emek, emzirme ve yeni doğan bebeğinizle bağlantı kurma konusunda ona yardımcı olacaktır.

Hamilelik sırasında ve doğumdan sonra ilişki değişiklikleri normaldir. Ancak eşinizle normalden daha fazla tartışıyorsanız, tartışmalardan kaçınıyorsanız ve öfkeli ya da bağlantısız hissediyorsanız, eşinizle işleri çözmek için profesyonel bir yardım almak iyi bir fikirdir.

Hamileliğin ortasında birlikte vakit geçirmek

Hamilelik bir çift olarak birlikte olmak ve bebek geldikten sonraki ilk aylarda daha az zamanınız olacak bazı şeyler yapmak için harika bir zamandır . Uyumak, film izlemek, yemek için dışarı çıkmak ve arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret etmek sadece bazı fikirler.

Bu zamanların anıları, bebek bakımının kalınlığında olduğunuzda ilişkinizin gücünü hatırlatabilir – ve uykular uzun zamandır unutulur.

Ebeveyn olarak umutlarınız ve hayalleriniz

Hamileliğin orta ayları doğumdan hala çok uzaktır. Bu, sizin ve eşinizin, şeylerin pratik tarafı hakkında çok fazla endişe duymadan ebeveyn olarak umutlarınızı ve hayallerinizi düşünme şansına sahip olduğunuz anlamına gelir.

Örneğin, çocuğunuzun hangi değerleri öğrenmesini istersiniz? Çocuğunuza öğretmeyi umduğunuz beceri veya yetenekleriniz var mı? Ebeveyn olarak nasıl olmak istersiniz? Çocuğunuzla ilgilenmek istediğiniz belirli insanlar, topluluklar veya gruplar var mı?

Bu umutlar ve hayaller gerçekten heyecan verici olabilir ve sizi ve eşinizi birbirine yaklaştırır.

yuvalama

Hamileliğin sonraki aşamalarında eşiniz bebek veya bebek geldiğinde ‘yuva’ oluşturmaya başlamak isteyebilir. Hatta bazı çiftler yenilenmeye veya yaşamak için yeni bir yer aramaya başlar.

Eşiniz yuva yapıyorsa, sabırlı ve yardımsever ve ev hazırlıklarına katılarak ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.

Ve iç içe geçmiş içgüdünün daha da güçlenebileceği hamileliğin son aylarında iyi bir hazırlıktır.

Yapabileceğin şeyler

  • Eşinize ebeveyn olarak umutlarını ve hayallerini sorun ve kendinizinkini paylaşın.
  • Yuvalama ve ev hazırlıklarına katılın. Eşinizle zaman geçirmek için iyi bir yol olabilir.
  • İlişkinizin biraz çalışmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız birlikte konuşun. Birbirlerinin farklılıkları ile çalışmanın yollarını arayın ve sorunlar ortaya çıktığında çözüm görüşmeleri yapın. Örneğin, ‘Bebeklere hazırlanmak için farklı düşündüğümüzü fark ettim. Evimizi nasıl mutlu olacağımızla nasıl hazırlayacağımız hakkında konuşabilir miyiz? ‘
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!