Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Erkeklerin hamileliğe tepkileri

Anahtar noktaları

  • Bir bebek beklediğinizi öğrendiğinizde neşe, heyecan, şok, korku ve daha fazlasını hissedebilirsiniz.
  • Güvendiğiniz biriyle veya yeni bir baba olmayı deneyimlemiş biriyle nasıl hissettiğiniz hakkında konuşmak yardımcı olabilir.
  • Haberleri ne zaman ve kiminle paylaşacağınız konusunda partnerinizle anlaşmak iyi bir fikirdir.

Gebelikte erkekler: karışık duygular

Eşinizin hamile olduğu haberini duyduğunuzda, her türlü farklı ve hatta karışık duygulara sahip olabilirsiniz.

Sevinç ve heyecan
Sırıtmaktan veya gülümsemekten vazgeçemeyebilirsiniz. Eğer başkalarına haber vermediyseniz, etrafınızdaki insanlar sizi bu kadar mutlu eden şeyin ne olduğunu merak ediyor olabilirler.

Şaşırdın, emin değilim ya da başka bir şey?
Bir bebek sahibi olmaya çalışmıyorsanız veya eşiniz beklediğinizden daha hızlı hamile kalırsa hamilelik sürpriz olabilir.

Eğer uyuşmuş, şok, şaşkın veya bunalmış hissediyorsanız ,  hamileliği gerçek hissetmeniz için biraz zaman alabilir . Hamilelik yolunda eşinizin önünüzde olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Karmaşık olduğunda
Bazen bir bebek düşünülür yada ancak  ilişki bozulur veya hiç bir ilişki yoktur. Bu, ebeveyn olmanın daha karmaşık yollarından biridir, ancak dahil, sevgi dolu ve sorumlu bir baba olmak hala çok mümkündür.

Hamilelik hakkında iyi ya da emin hissetmiyorsanız, hamileliğe dahil olmak hakkında daha fazla okumak isteyebilirsiniz  .

Doğurganlık tedavileri veya IVF (tüp bebek) yardımı ile gebe kaldıysanız , hamile kalmak için rahatlama ve sevinç hissedebilirsiniz, aynı zamanda hamilelik hakkında endişelenebilirsiniz. IVF sonrası ebeveynlik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz  .

Hamilelik ile ilgili haberleri paylaşmak

Hamileliği yeni öğrendiyseniz, çatılardan bağırmak gibi karmaşık hissedebilirsiniz. Ancak birçok anne ve baba yaklaşık 12 haftaya kadar haberlerle ‘halka açılmayı’ bekler. Bu, düşük yapma riskinin  çok daha az olduğu ve  bebeğinizin iyi olup olmadığını kontrol eden ilk üç aylık testlerine sahip olduğunuz zamandır. Bazıları haberleri daha erken paylaşır.

Kime ne zaman söyleyeceğiniz konusunda sohbet etmek ve partnerinizle anlaşmak iyi bir fikirdir. Her ikinizin de haberleri paylaşma konusunda güçlü hisleri vardır. Bir ‘plana’ sahip olmak, acı hissi, anlaşmazlık ve heyecanlı aile ve arkadaşlar haberleri sizin için yayma şansını önleyebilir!

Çalıştığınız insanlara söylemeden önce aileye söylemeye karar verebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız veya paylaşmak istediğinizden daha fazla ayrıntı isteyen kişilerden gelen karışık tepkilere hazırlıklı olun. Örneğin, işvereniniz sizin için mutlu olabilir, aynı zamanda izin düzenlemeleri ve iş taahhütlerinizi aile taahhütleriyle nasıl dengelemeyi planladığınızı da düşünebilir. Ya da iş arkadaşları size hala bunu isteyip istemediğinizi sorabilir.

Erken gebelik: öğrenme ve ayarlama zamanı

Hamilelik, baba olma fikrine alışma ve sizin için ne anlama geldiğini düşünme şansınızdır.

Hamilelik de partnerinizle olan ilişkinizdeki değişikliklere hazırlanmak için iyi bir zamandır . Çünkü ilişkiniz hamilelik sırasında veya sonrasında değişebilir veya hatta bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Ve size bebeğiniz, eşiniz ve kendiniz için nasıl zaman tanıyacak bir iş-yaşam dengesi bulacağınızı düşünmek isteyebilirsiniz .

Hamilelikte yeni ve bazen zor anlar yaşarken, doğumdan sonra daha güçlü ve daha iyi zorluklarla başa çıkabilirsiniz.

Yapabileceğin şeyler

  • Hamilelik hakkında nasıl hissettiğinizi anlamak için zaman ayırın. Eşinizle, bir arkadaşınızla veya bir aile üyesiyle aklınızdan neler geçtiği hakkında konuşabilirsiniz. Bebek bekleyen başka bir baba biliyorsanız hamilelik hakkındaki düşüncelerinizi gündeme getirebilirsiniz.
  • Haberleri başkalarıyla paylaşmak isteyip istemediğinize ve ne zaman paylaşmak istediğinize partnerinizle karar verin.
  • Baba olmanın sizin için ne anlama geldiğini düşünün.
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!