Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Erkekleri hamilelik orta döneminde neler bekleyebilir

Anahtar noktaları

  • İkinci üç aylık dönem, partnerinizle olan ilişkinizi güçlendirmeyi düşünmek için iyi bir zamandır.
  • Ayrıca vasiyetinizi, mali durumunuzu, hayat sigortanızı ve diğer pratik konularınızı da inceleyebilirsiniz.
  • Siz veya eşiniz iki haftadan fazla süren ve günlük yaşamın önüne geçen duygusal değişikliklere sahipse, profesyonel yardıma ihtiyacınız vardır.

Gebeliğin ikinci üç aylık dönemi

Birçok çift için, işler ikinci üç aylık dönemde yerleşir.

Bu orta aylarda hamileliği kaybetme riski daha azdır. Sabah bulantıları genellikle yaklaşık 14-16 haftaya kadar yerleşir. Eşinizin ruh hali ve enerjisinin artması muhtemeldir ve vücut ve hormon değişiklikleri seks arzusunda değişiklikler anlamına gelebilir  .

Bebek doğmadan önce bile çok sessiz zamanlar oldu. Biz gerçekten kendimizi overbooking değil, etrafında acele değil, sadece birlikte zaman zevk ve tamamen sarma günün sonunda bir noktaya geldi.
– George, iki çocuk babası

İkinci üç aylık dönemde düşünülmesi gerekenler

Şimdi baba olmak ,  mali , irade ve  ilişkinizi kurmak gibi büyük konuları düşünme ve konuşma zamanı  .

Hamilelik sırasında açık iletişim , birlikte ebeveynlik yaparken destekleyici ve olumlu bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir. İlişkinizde sizi endişelendiren değişiklikler varsa, eşinizle onlardan bahsederseniz zihninizi rahatlatabilir. Bu, finans veya hayatınızın diğer bölümleriyle ilgili endişeleriniz için geçerlidir.

Hamilelik sırasında sağlıklı beslenme ve  egzersiz yapmak, ikinci trimesterde dikkat edilmesi gereken diğer şeylerdir, şimdi o sabah hastalığı muhtemelen hafiflemiştir.

Kendinizi baba olmanın sizin için ne anlama geldiğini düşünürken de bulabilirsiniz  . Belki de çocuğunuzla yapmak istediğiniz etkinlikleri zaten planlıyorsunuz ve çocuğunuzun rehberi ve öğretmeni olmayı dört gözle bekliyorsunuz.

Hep iyi bir baba olmak istedim. İyi bir adam, iyi bir müzisyen ve iyi bir sporcu olmak istiyorum, ama hiçbir şey iyi bir baba olmak istemez. Her adam böyle değil – sorun değil. Ama hayatımdaki bir numaralı şey, çocuklarım için iyi ve sağlam bir rol modeli olmaktır, bu yüzden güvenebilecekleri ve güvenebilecekleri bir kişi olduğumu ve yollarına devam etmelerine kimin yardım edeceğini biliyorlar.
– Felix, dört çocuk babası

İkinci üç aylık dönemde gıda istekleri

Garip ve harika yiyecek isteklerine göz kulak olabilirsiniz. Eşiniz aniden ilk sabah dondurma ve humus ister mi? Yoksa yatmadan önce tahıl ister misin?

Ancak hiçbir istek yoksa ve eşiniz biraz daha fazla ve daha sık yemek yiyorsa şaşırmayın.

Hamilelik ruh hali değişikliklerinden daha fazlası

Eşinizdeki ruh hali değişikliklerinin orta aylarda da çözülmesi muhtemeldir.

Ancak partnerinizin ruh halinin ve davranışının – ya da sizinki – büyük bir şekilde değiştiğini fark ederseniz, depresyon , kaygı, stres veya diğer ruh hali sorunları hakkında bilgi edinmeniz gerekebilir . Siz veya eşiniz iki haftadan uzun süren ve günlük yaşamın yolunda olan ruh hali veya duygusal değişikliklere sahipse, bu bir sağlık uzmanından yardım almanız gerektiğinin bir işaretidir.

Yapabileceğin şeyler

  • İkinizin de hoşuna giden şeyleri birlikte yaparak eşinizle ilişkinizi güçlendirin.
  • Eşinizle olan ilişkinizdeki değişiklikler hakkında konuşun. İkinizin de deneyimleyebileceği duyguların karışımını anlayın ve birbirinize karşı açık olun.
  • Eşinizle mali işler, ev işleri ile ilgili beklentiler – örneğin kimin ne yaptığını – ve aklınızdakileri hakkında bir konuşma başlatın.
  • Bir isteğin var mı? Güncel mi? Hayat sigortanız var mı? Şimdi bu ciddi sorunları sıralamak için iyi bir zaman.
  • Siz veya eşiniz iki haftadan fazla süren ruh hali veya duygusal değişikliklere sahipse ve günlük yaşamı engelliyorsa, profesyonel yardım alın. GP’nizden bir randevu alarak başlayın.
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!