Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Erkekler: hamilelikte babanızı ve ailenizi düşünmek

Anahtar noktaları

  • Kendi babanızla olan ilişkinizi düşünmek size ve eşinize çocuğunuzu nasıl yetiştirmek istediğinize karar vermenize yardımcı olabilir.
  • Çocuğunuzla ne tür aile ritüellerini, rutinlerini ve etkinliklerini paylaşmak istediğinizi düşünebilirsiniz.
  • Baba olmaktan emin hissetmek yaygındır. Diğer babalarla konuşmaya, ebeveynlik derslerini denemeye veya kendi araştırmanızı yapmaya yardımcı olabilir.

Babanız ve ailenizin deneyimleri

Baba olmak sizi şu konularda düşündürür:

  • kendi babanla ya da hayatındaki diğer erkek figürlerle ilişki
  • aile geçmişi
  • büyüme deneyimleri.

Bu ilişkiler ve deneyimler kendi çocuklarınızı yetiştirme şeklinizi etkileyebilir. Tıpkı babanız gibi ebeveynlik yapmak isteyebilirsiniz ya da işleri farklı yapmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca, eşinizin çocukluk deneyimleri ve ilişkileri muhtemelen sizinkinden farklıdır. Çocuklarınızı yetiştirmek konusunda deneyimlerinizi paylaşmak ve her ikiniz için neyin önemli olduğunu tartışmak iyi bir fikirdir .

Babanla iyi zamanlar

Büyürken, babanızla iyi zamanları hatırlayabilirsiniz – örneğin kamp gezileri, oyun geceleri, hafta sonu sporu veya öğleden sonraları yemek.

Babanızla geçirdiğiniz zamanlar hakkında en sevdiğiniz şeyleri hatırlamak, kendi çocuğunuzla yapmak isteyebileceğiniz şeyler hakkında düşünmenize yardımcı olabilir.Babam sokakta oynayan ebeveynti – sadece benimle değil, diğer çocuklarla. Herkesi yerel parka veya plaja bir gezi için toplar ya da ‘arka çit badminton’ yarışmalarını düzenlerdi. Oyunun önemine gerçekten öncelik verdi ve bunu ebeveyn olarak da üstlendim. Babam da övgüyle cömertti – bana çabamın her parçasının değerli olduğunu öğretti. Çocuklarımın çabalarını övdüğümde sesini kendi sözlerimde duyuyorum.
– Max, beş çocuk babası

Babanla pek iyi olmayan zamanlar

İyi bir çocukluğunuz olsa bile, babaların çoğu işe yaramayan veya olumlu olmayan şeyleri tekrarlamak istemez. Bu şeylerin ne olduğunun çok farkında olabilirsiniz veya onlara geri dönebilirsiniz.Oradaydı, ama değildi. İş yerinde ya da iş için seyahat ediyordu. Ben gençken, babam muhtemelen yılda 8-9 ay geçirecekti. Babam gibi olmayacağımı yemin ettim. Karımı desteklemek ve çocuklarımı büyütmek için orada olacağım.
– Callum, ikizlerin babası

Aile ritüelleri ve özel baba zamanı

Aile ritüelleri , ailenizin birlikte yaptığı özel rutinler veya aktivitelerdir. Her ailenin kendi bireysel ritüelleri vardır. Çılgın el sıkışmalar, Cuma gecesi özel tatlılar, pazar günleri parkta futbol vb.

Aile ritüelleri, ‘Bu bir aile olarak biziz’ demenin bir yoludur . Size aidiyet duygusu veriyorlar.

Babanızla veya hayatınızdaki başka bir erkek figürle yaptığınız veya hala yaptığınız özel ritüelleri veya etkinlikleri düşünmek isteyebilirsiniz – amca, üvey baba, koruyucu baba veya büyükbaba. Özel baba ritüelleri balığa gidiyor, hoşçakal göz kırpıyor veya birlikte kitap okuyor olabilir.Her ay bir Pazar günü babam beni ve kardeşlerimi arabasına toplayıp üç saatlik bir araba sürmeye gidiyordu. Pizza alırdık, arabaya geri dönüp tekrar eve giderdik. Bunu çocuklarımla yapmak isterdim, ama arabamın başaracağını sanmıyorum!
– Kev, üç çocuk babası

Kendi özel baba zamanınızı planlama

Düşündüğünüzde, babanızla çocuğunuzla devam etmek istediğiniz özel bir ritüel, aktivite veya zaman var mı? Eski aile ritüellerini paylaşmak, çocuğunuza geniş ailenizle bağlantı kurma duygusu vermenin bir yolu olabilir.

Belki de kendiniz ve çocuklarınız için yeni rutinler ve aktiviteler planlıyorsunuzdur .Bir Cumartesi sabahı dükkanlara yürüyeceğim, kağıt ve bir kahve alacağım ve eşim hala yatakta iken eve döneceğim. Bebeği biraz daha büyük olduğunda alabilirim. Onu bebek arabasına koyacağım ve kağıdı alacağım ve bir kahve içebiliriz ve eşimiz uyuyabilir. Bunu dört gözle bekliyorum.
– Roger, hamile baba (30 hafta)

Acı dolu düşünceler

Ailenizi düşünmek bazen güçlü veya acı verici düşünceler ve tepkiler verebilir. Her şey çok zor görünüyorsa ve endişeleniyorsanız ya da üzülüyorsanız ya da partnerinizle ya da diğer insanlarla üzülüyorsanız ya da öfkeleniyorsanız , birisiyle konuşmak ya da profesyonel yardım almak iyi bir fikir olabilir.

Yapabileceğin şeyler

  • Eşinize özel zamanlar veya çocukluğunuzdan çocuğunuzla devam etmek istediğiniz şeyler hakkında bilgi verin.
  • Ailenizde benzer veya farklı olmasını istediğiniz deneyimleri düşünün. Sakınmak istediğiniz bazı şeyler var mı? Bunu nasıl yapacaksın?
  • Yeni bir baba olmaktan endişe duyuyorsanız ya da emin değilseniz, yalnız değilsiniz. Hiçbir ebeveynin tüm cevapları yoktur – her zaman öğrenilecek şeyler vardır. Baba olma bölümümüzü ve web sitemizin diğer bölümlerini kontrol ederek , tanıdığınız diğer babalarla bir araya gelerek veya ebeveynlik derslerine katılarak baba olma hakkında bilgi bulabilirsiniz  .
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!