Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Doğum dersleri: nedir ve neden iyidir

Anahtar noktaları

  • Doğum dersleri size ve eşinize doğum, doğum, emzirme ve erken ebeveynlik için hazır olmanıza yardımcı olur.
  • Hastaneler, doğum merkezleri ve bazı toplum merkezleri doğum dersleri vermektedir.
  • Doğum dersleri için erken rezervasyon yaptırmak iyi bir fikirdir.

Doğum derslerinden neler beklenir

Doğum sınıfları doğum, doğum, ağrı kesici seçenekler ve doğum sırasında eşinizi destekleme yolları hakkında ayrıntılı bilgi verir.

Birçok ders, ilk birkaç ay içinde ebeveynlik, bebeğinizi yerleştirme ve emzirme hakkında bilgiler içerir.

Çevrimiçi araştırma yapsanız veya diğer hamile babalarla konuşsanız bile, doğum derslerinde sorular sorabilir, çelişkili tavsiyeleri temizleyebilir ve bebeğinizin doğacağı yer hakkında özel bilgi alabilirsiniz.

Neden doğum derslerine gitmelisin

Doğum dersleri hamilelik, doğum ve doğum sırasında neler bekleyebileceğiniz konusunda daha net bir fikir verir . Bu, emeğinizin her aşamasında eşiniz için daha güvenli bir savunucu ve destek olmanıza yardımcı olabilir . Siz ve eşiniz de işler zorlaştıkça ekip olarak daha iyi çalışabilirsiniz.

Ve yeni bebeğinizle eve döndüğünüzde ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikriniz olduğunda, siz ve eşiniz ilk günlerde ve haftalarda daha güvende hissedebilirsiniz.

Doğum dersleri, partnerinizle daha sonra görüşmek için harika bir başlangıç ​​noktası olabilir. Bu tartışmalar, siz ve eşinizin doğum ve ebeveynlik için hazırlanırken birbirinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Doğum sınıfları da sizinle aynı yaşam evresindeki diğer insanlarla tanışmak için harika bir fırsattır . Bazı ebeveynler doğum derslerinde tanıştıkları insanların daha sonra arkadaşlarına dönüştüğünü fark ederler.

Doğum sınıfı seçenekleri

Çoğu hastane ve doğum merkezi temel doğum dersleri vermektedir.

Hastane doğum dersleri genellikle hafta içi birkaç hafta boyunca verilir. Bazen bir haftasonu dersi verme seçeneğiniz olabilir. Partnerinizle size en iyi neyin uygun olduğuna karar verin.

Sınıflar önceden iyi rezervasyon yapabilir, bu nedenle erken rezervasyon yapmanız veya esnek olmanız gerekebilir .

Özel hastaneler gibi bazı doğum ortamları yüz yüze sınıflar yerine çevrimiçi öğrenme sunar . Bu sizin için bir seçenekse, eşinizle çevrimiçi öğrenme yapmak iyi bir fikirdir. Bu şekilde sorularınızı, beklentilerinizi ve planlarınızı birlikte inceleyebilirsiniz.

Aktif doğum, su doğum, sakin doğum vb.Gibi farklı doğum yaklaşımlarını kapsayan özel sınıflar da vardır. Siz ve eşiniz ilgileniyorsanız seçenekleri birlikte keşfedebilirsiniz.

Bölgenizde bir seçenekse, sadece erkekler için bir doğum sınıfına gitmeyi düşünebilirsiniz  . Burada baba olmak, hamilelik, doğum ve bebekler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve deneyimleri diğer hamile babalarla karşılaştırabilirsiniz.

Yapabileceğin şeyler

  • Eşinizle birlikte size ne tür doğum sınıflarının çift olarak uygun olacağına ve hangi gün veya gecelerin size en uygun olduğuna karar verin.
  • Doğum derslerine birlikte gidin ve daha sonra tartışmaya devam edin.
  • Çevrimiçi doğum hakkında bilgi arıyorsanız, denizaşırı web sitelerinin Avustralya sistemlerinin nasıl çalıştığını yansıtmayabileceğini unutmayın.
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!