Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Çocuğunuz için davranış yönetimi: giriş

davranış yönetimi hakkında

Davranış yönetimi, çocuğunuzun davranışına rehberlik etmekle ilgilidir, böylece iyi davranması için uygun yolu öğrenir.

Bir olumlu ve yapıcı davranış yaklaşımı genellikle çocuğunuzun davranışlarını yönlendirmek için en iyi yoldur. Bu, sevmediğiniz bir şeyi yaptığında onu cezalandırmak yerine çocuğunuza iyi davrandığında dikkat etmesi anlamına gelir.

Ancak çocukların farklı aşamalarda ve belirli durumlarda zorlayıcı davranışlarda bulunması normaldir. Bu nedenle çocuğunuzun davranışını anlamaya çalışmak, onu yönetmede önemli bir adımdır . Bu şekilde, çocuğunuzun davranışının nedenlerine iyi uyan güvenilir bir davranış yönetimi seçeneği belirleyebilirsiniz.

Güçlü aile ilişkilerini beslerken aynı zamanda davranış yönetimi stratejileri kullanırsanız , çocuğunuzun uygun davranışları öğrenmesine yardımcı olma yolunda ilerlersiniz

Anlama: Çocuk davranışı yönetimine ilk adım

Çocuğunuzun neden belirli bir şekilde davrandığını anlayabiliyorsanız, nasıl tepki vereceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu nedenle, davranış yönetimi stratejilerini seçmeden önce, birkaç şeyi kontrol etmek iyi bir fikirdir.

İlk olarak, çocuğunuzun davranışı aniden değişirse, çocuğunuzun sağlıklı olup olmadığını ve yeterince uyuduğunu kontrol edin . Bazen zorlu davranış, çocukların iyi olmadığının ilk işaretidir. Emin değilseniz, kontrol için çocuğunuzu aile doktoruna veya çocuk ve aile sağlığı hemşiresine götürün.

Sonra çocuğunuzun gelişimi hakkında düşünün . Farklı gelişim aşamalarında farklı türde zorlu davranışların normal olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin, öfke nöbetleri küçük çocuklarda ve okul öncesi çocuklarda çok yaygındır, çünkü bu yaşta çocukların büyük duyguları vardır ve onları ifade etmek için yeterli kelimeleri yoktur.

Üçüncüsü, aile yaşamınızda çocuğunuzun davranışını etkileyebilecek herhangi bir değişiklik olup olmadığını düşünün . Örneğin, yeni bir bebeğin doğumundan sonra, çocuklar okula başladığında veya ailede bir ölümden sonra zorlu davranış normaldir.

Size uygun davranış yönetimi araçlarını seçme

Hiçbir davranış yönetimi stratejisi her şeyi düzeltemez. Bazı stratejiler aileniz ve durumunuz için diğerlerinden daha iyi sonuç verebilir. Muhtemelen birkaç stratejiyi birlikte kullanmanız gerekecektir.

Stratejileri kullanmakta zorlanıyorsanız veya sizin için işe yaramıyorsa aile doktorunuzdan, çocuk ve aile sağlığı hemşirenizden destek almak iyi bir fikirdir .

Denenmiş ve test edilmiş davranış yönetimi stratejileri

Çocuğunuzun davranışını yönlendirmek için davranış yönetimi stratejileri seçtiğinizde, işe yarayacak seçenekler istersiniz.

Bu web sitesindeki tüm davranış yönetimi seçenekleri güvenilir araştırma kanıtlarına dayanmaktadır. Ve birçok pratik aile durumunda birçok kez denenmiş ve test edilmiştir.

Çocuğunuzun yaşına, evresine ve aile koşullarına en uygun olanı bulmak için birkaç farklı seçeneği denemeniz gerekebilir .

Davranış yönetiminden daha fazlası

Davranış yönetimi stratejileri, evde olumlu bir atmosfer oluşturmak ve sevgi ve iletişim ile aile ilişkilerinizi güçlendirmek için zaman ve çaba harcarken en iyi sonucu verir .

İyi aile ilişkileri çocuğunuzun güvende ve sevilmiş hissetmesine yardımcı olur. Çocukların büyümesi ve öğrenmesi gereken budur.

Kendinize bakmak

Çocukların zorlu davranışlarını yönetmek her zaman kolay değildir.

Sağlıklı beslenme, dinlenme ve egzersiz ile, daha iyi hissedecek ve çocuğunuzun davranışlarına sakin kalıp daha kolay yanıt verebileceksiniz.

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!