Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Bir bebeği şımartabilir misin?

Bir bebeği şımartabilir misin?

Bu sorunun cevabı ‘ Hayır! 

Bebeklerin çok fazla ilgiye ihtiyacı vardır ve endişelenebilirsiniz ancak çok sık ‘endişe eder ya da çok fazla üzerine titrerseniz bu durum bebeğinizi’ mahveder ‘.

Bebeğinizin sadece ihtiyaçlarına cevap vererek onu şımartmazsınız.

Çok küçük bebekler bilinçli olarak neden ve sonuç arasında bağlantı kuramazlar. Kendi kendilerine ‘İstediğimi elde edene kadar ağlayacağım!’ Diye düşünmezler.

Bebeğiniz ağlıyor veya huzursuzsa, bunun nedeni üşümesi veya aç olması, kirli bir bezinin olması veya acı çekmesidir. Yada yakınınızda olduğunu bilmek isteyebilir. Bebeğinizi huzursuzken göz ardı etmek, ona susmayı öğretmez, çünkü henüz anlayamaz.

Bebeğinize cevap vermek neden önemlidir?

Bebeğinizin büyümesi ve gelişmesi için neye ihtiyacı olduğu tamamen size bağlıdır.

İhtiyacınız olanı sıralayarak veya sadece onunla olmak suretiyle bebeğinizin dikkat çağrılarına sakin ve tutarlı bir şekilde yanıt verirseniz, bebeğiniz hızla ihtiyaçlarını karşılayacağınıza güvenmeyi öğrenir. Ve bu onun zaman içinde güvenli ve kendinden emin olmasına yardımcı olur.

bebek için iyi ve sizin için iyi .

Yaşamın başlarında tutarlı ve besleyici ilişkileri olan bebekler , bakım verenlerine hızla güvenli bir şekilde bağlanırlar . Bu bebekler okul öncesi çocuklar gibi stresle daha iyi başa çıkar. Ayrıca diğer çocuklarla daha iyi geçinme eğilimindedirler. Ve yetişkinler olarak fiziksel ve duygusal olarak daha sağlıklı olmaları daha olasıdır.

Bebeğinize yanıt vermek sizin için de iyidir, çünkü ebeveyn olarak iyi bir iş yaptığınızı hissetmenize yardımcı olur . Bebeğinizin ağlamasına cevap vermemek çok stresli olabilir.’Bir bebeği şımartabilir misin?’ Diye sormak yerine ‘Bebeğimin güvenli bağlanma geliştirmesine nasıl yardımcı olabilirim ?’ sorusu daha soğru olur. Bu, bebeğinizin ilgilenilmesi gerektiğinde nasıl yanıt vereceğinizi bilmenize yardımcı olabilir.

Dengeleme rutinleri ve esneklik

İlk aylardaki en önemli şey, bebeğinizin ihtiyaçlarına sakin ve tutarlı bir şekilde cevap vererek güvenli bağlanma geliştirmesine yardımcı olmaktır. Rutinler daha sonra gelebilir.

Çoğu yenidoğanın zaten gündüz ve gece uyku düzenleri yoktur. Bu, yenidoğanın katı bir rutin takip etmesini beklemenin gerçekçi olmadığı anlamına gelir.

Bebek uykusu: ne beklenir

Bebeğinize çok fazla dikkat çekerek – özellikle de uyumadığında – şımartmaktan endişe ediyorsanız, yeni doğan bebek uykusundan ne bekleyeceğinizi bilmeniz yardımcı olabilir .

Yenidoğanlar her 24 saatte ortalama 16 saat uykuya sahip olsalar da, bebeğiniz bunu kısa şekerlemelerle yapabilir. İlk birkaç hafta boyunca, siz ve bebeğiniz birbirinizi tanımaya devam ederken, bebeğinizin daha uzun süre uyumasını öğretmek için gerekli ortamı belirleyen uyku tekniklerini okuyabilirsiniz .

Bebek beslenmeleri:

Küçük bebeğinizin sürekli beslenmeye ağladığını düşünüyorsanız, muhtemelen haklısınız! İlk günlerde, bebeklerin genellikle her 2-4 saatte bir beslenmesi gerekir. Bebeğinizin ihtiyaç duyduğu şeyi yanıtlamak ve vermek çok önemlidir.

Çoğu bebeğin yaşamın ilk birkaç haftasında yönetilebilir bir beslenme talebi oluşturduğunu bilmek yardımcı olabilir. Gün içinde mamalarının çoğunu tüketmeyi öğrenir ve geceleri daha az tüketir.

Sakin ve mutlu bir beslenme zamanı, bebeğinizle bağ kurmanız ve bebeğinizin gelişimi için çok önemli olan sıcak ve güvenilir bir ilişki kurmanız için harika bir fırsattır.

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!