Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Bebeklerin uyumasına yardımcı olmak için okşama yerleşimi tekniği

Uyuma adımları – okşama

Ritmik, yumuşak okşama, küçük bebeklerin uykuya dalmasına yardımcı olabilecek uygulamalı bir tekniktir . Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Bebeğinizin yanında uzanarak sizden uzaklaştırın.
  2. Elinizi nazikçe bebeğinizin omzuna yerleştirin.
  3. Diğer elinizi kaplayın ve bebeğinizi yavaşça pıt pıtlayın
  4. Vurgulamayı mümkün olduğunca ritmik yapın – örneğin, kalp atışınızla yaklaşık aynı oranda.
  5. Bir ritim bulmanıza yardımcı olmak için sessiz, yatıştırıcı bir şarkı söyleyin. Şarkı söylemenin bebeğinizi rahatsız edebileceğini düşünüyorsanız, okşamanızı sabit tutmak için kafanızda şarkı söyleyin veya sayın. Veya her bir pat için ‘şşşt’ demeyi deneyin.

Sırtüstü uyuması bebeğiniz için en güvenli konumdur. Uykuya daldıktan sonra, odadan çıkmadan önce bebeğinizi yavaşça sırtını sıvazlayın.

Bebeğin uyuması için diğer pratik seçenekler

Okşama, bebeğinizde işe yaramıyor gibi görünüyorsa, deneyebileceğiniz başka birkaç uygulamalı uyutma seçeneği vardır. Bu seçeneklerin hepsi bebeğinizin karyolasında başlar:

  • Bir elinizi sıkıca ama nazikçe bebeğinizin kalçasına, diğerini omzuna koyun. Bebeğinizin rahatladığını hissederken, onu alın ve odadan çıkın.
  • Bebeğinizi omuza ve kalçaya sıkıca tutun ve yavaşça ileri geri sallayın.
  • Bebeğinizin alnını nazikçe hareket ettirin.
  • Bebeğinizin yatağına koyun.
  • Karyolayı hafifçe sallayın.

uyutma – uygulamalı teknikler

Bebeğiniz sarıldığında daha iyi uyuyorsa , okşamayla uyutma tekniğini veya yukarıdaki diğer pratik seçenekleri kullanmadan önce bebeğinizi hafif bir pamuk veya muslin sargısına sarmayı deneyebilirsiniz .

Unutmayın: sarma, yuvarlanabilen bebekler için güvenli değildir. Eğer yuvarlanmaya çalıştığının belirtileri varsa bebeğinizi sarmayın.

Eğer bebeğiniz emzikle rahat uyuyorsa, emziği elinizle hafifçe tutun

Bebeğiniz ağlıyorsa yine de okşamaya çalışmayı deneyebilirsiniz. Bazen bebekler sonunda uykuya dalmadan önce ağlayan bir ‘zirveye’ ulaşırlar. Bebeğiniz çok üzgünse, kucaklaşmak sorun olmaz.

Deneyin ve bebeğiniz için neyin işe yaradığını görün. Ancak uyuduktan sonra, bebeğinizin sırt üstü yattığından emin olun .

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!