Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Bebekler ve küçük çocuklar için uyku ve uyuma yardımı

Bebek uykusu ve yürümeye başlayan çocuk uykusu: size kim yardımcı olabilir

Bebeğinizin bakımı, bebeğiniz iyi uyumuyorken zor olabilir – ve siz de yeterince uyuyamazsınız.

Bebek uyku sorunları ile ilgili yardım almak için aşağıdakilerle konuşabilirsiniz:

 • çocuk ve aile sağlığı hemşireleri
 • pediyatristler
 • bazı çocuk ve aile psikologları .

Profesyoneller bebek uykusu ve yürümeye başlayan çocuk uykusuna nasıl yardımcı olabilir?

İlk olarak, profesyonel hem sorunu hem de ailenizin ihtiyaçlarını anlamak için sizinle konuşacaktır. Profesyonel size bebeğinizi, bebeğinizin uykusuyla ilgili endişelerinizi ve şimdiye kadar denediğiniz şeyleri soracaktır.

İyi bir profesyonel, çocuğunuz ve aileniz için hedeflerinizin ne olduğunu her zaman öğrenir – bebek uyku sorunlarına tek bir boyutta çözüm yoktur.

Profesyonel daha sonra bir bebek uyku planı geliştirmek ve koymak için sizinle birlikte çalışacaktır . İyi bir plan şunları içerir:

 • erken yatma ve uyku alışkanlıkları
 • yatmadan önce pozitif rutinler
 • rahatça kullanabileceğiniz stratejiler belirleme.

İyi bir uyku planı, bebek uyku planınızdaki stratejiler işe yaramazsa ne yapılacağını da kapsar.Bebeğinizin uyku planındaki yerleşme stratejileri bebeğinizi ilk birkaç gece rahatsız etmiş gibi görünebilir. Bu, değişikliklere alıştıkça geçecek bir durumdur. Bir süre sonra, daha dinlenmiş, memnun bir bebeğiniz olacak. Siz de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Endişeniz varsa, size uyku planını veren profesyonelle iletişime geçin.

Evde bebek ve yürümeye başlayan çocuk uyku sorunları üzerinde çalışma

 • Sabırlı ol. Yeni rutinlere alışmak zaman alır. Uygulayacağınız şeyleri çok erken bırakma veya değiştirme isteğine karşı koymalısınız. Profesyonelle, uygulamalar ve başka bir şey denemeden önce bir şey ne kadar deneyeceğiniz konusunda anlaşın. Sizin ve profesyonelin, zor görünse bile, bebeğiniz için en iyi çalışacağına inandığınız stratejiye karar vermek için elinizden geleni yapın.
 • Bebeğiniz kısa bir süre eski alışkanlıklarına dönerse şaşırmayın. Öğrendiğiniz yeni yaklaşımlarla tutarlıysanız, yakında bebeğinize sabit ve yerleşmiş bir rutinde sahip olacaksınız.
 • Önerilen stratejileri yazılı tutun. Onları okumak size ne yapmanız gerektiğini hatırlatacaktır. İşler çalışmadığında, stratejileri doğru bir şekilde izleyip izlemediğinizi iki kez kontrol edebilirsiniz.
 • Yeni stratejiler başlattığınızda yedeklemeyi organize etmeye çalışın . Yardım veya duygusal destek için kime başvurabileceğinizi öğrenin. 
 • Eşinizle konuşun ve plan üzerinde hemfikir olduğunuzdan emin olun. Kabul etmiyorsanız, bu aileniz üzerinde daha fazla stres yaratabilir. Ayrıca planın işe yarama olasılığı daha düşüktür.
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!