Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

Babalar: bebekten sonra ilişki değişikliklerine hazırlanmak

Anahtar noktaları

  • Yeni ebeveynler olmak partnerinizle olan ilişkiniz üzerinde daha fazla baskı oluşturabilir.
  • Rollerinizi müzakere etmek ve beklentileri paylaşmak iyi bir fikirdir. Bu, ilişkinizi güçlü tutmanıza yardımcı olabilir.
  • Yeni ebeveynler olarak ne kadar iyi bir iş yaptığınıza odaklanmanız size yardımcı olabilir. Birbirinize zaman ayırmak da iyi bir fikirdir.

Bebek sonrası ilişki değişir: erkeklerin beklentileri

İlişkiler genellikle bebek geldikten sonra büyük değişiklikler geçirir. Bu değişiklikler iyi ve kötü olabilir. Bunlar Yeni bir bebeğe bakma talepleri nedeniyle olurlar.

Bebek ile uyuma

Bebeğiniz geldikten sonra siz ve eşiniz ebeveyn olarak görevdesiniz. Bebeğiniz her şey için % 100 bağımlıdır.

Yeni doğmuş bebeğiniz çok uyuyacaktır – ancak gece boyunca beslemeler ve bebek bezi değişiklikleri için sık sık uyanacaktır. Biraz da ağlayabilir. Ebeveynler olarak, hayatınızın bebek ve onun beslenme, uyku, yerleşme, uyanıklık zamanı ve günlük bakımı etrafında aniden yapılandırıldığını göreceksiniz  .

Daha az uyku: bunun yeni babalar ve anneler için anlamı

İyi bir gece uykusu aldığınızda, ertesi gün daha iyi düşünürsünüz. Ayrıca daha iyi bir gece uykusu ile problemleri daha kolay çözersiniz. 

Çaresizlik ve hayal kırıklığı

Yeni bir anne ya da baba olmak büyük bir duygusal heves getirebilir. Tamamen bağımlı olan küçük bir kişiye bakmak çok önemlidir.

Bebeğiniz ağlıyorsa ve hiçbir şey onu yatıştırmak veya sakinleştirmek için çalışmıyorsa, üzgün ve endişeli hissedebilirsiniz. Siz ve eşinizin çaresiz ve sinirli hissetmeniz de normaldir  .

Daha fazla çatışma, daha az özgürlük

Çiftler genellikle bebekler geldikten sonra daha fazla çatışma yaşarlar çünkü aynı anda yapacak ve düşünecek çok şeyleri vardır.

Aniden, partnerinizin ihtiyaçlarını düşünmek için daha az zamanınız olabilir ve karşı tarafın sizinki hakkında düşünmek için daha az zamanı olabilir. Bebeğin rutine uymanın ve daha az uyku almanın yanı sıra, paranın daha önemli olduğunu ve aileniz için tek sağlayıcı olmanın yeni sorumluluğuna sahip olabilirsiniz  . Ve bu, hayatınızda ilk kez kendiniz için daha az zamanınız olduğunda da olabilir  .

Bunlar hem sizin hem de eşiniz için bir stres, hayal kırıklığı ve çatışma kaynağı olabilir. Sonunda tartışmaktan kaçınmak ya da kötü , öfkeli ve ‘bağlantısız’ hissetmekle sonuçlanabilirsiniz. Bunların hepsi ilişkinizin baskı altında olduğunu gösteren işaretlerdir.

Ne yapabilirsin

Rollerinizi müzakere etmek ve beklentileri paylaşmak bir ekip olarak ebeveynlik yapmak için iyi bir uygulamadır ve ilişkinizi güçlü tutmanıza yardımcı olabilir.

Hamilelik, bebeğiniz geldiğinde kimin ne yapacağını ve sizin ve eşinizin farklı şeyler yapmak isteyip istemediğini anlamak için iyi bir zamandır  . Ebeveynlerin iş yüküne ilişkin bu  çalışma sayfası , bu sorunlara bakmanıza yardımcı olabilir.

Esnek olmanın ve zaman zaman planlarınızı gözden geçirmenin de önemli olduğunu unutmayın – bebeğiniz büyüdükçe hayat değişmeye devam edecektir.

Yeni ebeveynler olarak ne kadar öğrendiğinize ve yeni bebeğinize ne kadar iyi baktığınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir – bunlar büyük başarılardır. Örneğin, partneriniz emzirmeyi öğreniyorsa, ona ne kadar uğraştığını takdir ettiğinizi söyleyebilirsiniz.

Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!