Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim Çocuk Giyim
Çocuk Giyim

20 haftalık ultrason taraması: babalar

Anahtar noktaları

 • 20 haftalık tarama, bebeğinizin beklendiği gibi gelişip gelişmediğini kontrol eder.
 • Muhtemelen bebeğinizin yüzünü, bebeğinizin tekmelediğini veya salladığını ve bebeğinizin kalbinin attığını göreceksiniz.
 • Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız, şimdi sorma zamanı.
 • Taramanın bir sağlık sorunu veya komplikasyonu yakalaması ihtimali düşüktür.

20 haftalık tarama ne içindir?

20 haftalık tarama 18-20 hafta arasında herhangi bir yerde yapılabilir. Bebeğiniz için hamileliğin yaklaşık yarısında neler olduğunu gösterir.

Bu ayrıntılı ultrason:

 • iç organlar dahil olmak üzere bebeğinizin vücut kısımlarına bakar
 • plasentanın yerini kontrol eder
 • spina bifida , kalp kusurları ve ekstremite kusurları gibi bebeğinizin gelişiminde veya büyümesinde bariz problemleri alır .

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız, şimdi sorma zamanı. Taramadan önce ne istediğinizi söyleyin, böylece ultrasonografi yakından bakabilir ve size söyleyebilir (veya gizli tutabilir). Bu taramadaki cinsiyet tanımlamasının yaklaşık% 95 oranında doğru olduğunu unutmayın.

Bu tarama bazen morfoloji taraması olarak adlandırılır.

20 haftalık taramada görebilecekleriniz

20 haftalık taramada, muhtemelen bebeğinizin kalbinin attığını, bebeğin omurganın eğrisini, bebeğin yüzünü ve bebeğin kollarının sallandığını ve bacakların tekmelediğini göreceksiniz. Bazı sevimli parmak emme bile olabilir.

Bu taramada çok fazla şey görebildiğiniz için , bebeğinize veya bebeklerin hayatınıza daha güçlü gelmesini sağlayabilirsiniz.

Genellikle bir ultrason fotoğrafı, hatta aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak için bir DVD alabilirsiniz. Bazı servislerin 3D veya hatta 4D ultrason tarayıcıları vardır, ancak bu taramaların genellikle ekstra maliyeti vardır.

20. haftada düşük veya sağlık sorunları

Yaklaşık 13 hafta sonra hamileliği kaybetmek nadirdir. Bu süreden sonra düşük yapma riski sadece yaklaşık% 3’tür.

Taramanın ciddi bir sağlık problemi veya komplikasyonu yakalaması ihtimali düşüktür. Bazı anormallikler taramada hiç görülmeyecek veya hamileliğin ilerleyen dönemlerine kadar görülemeyecektir.

Down sendromu gibi genetik durumlar sadece amniyosentez gibi özel doğum öncesi testlerle teşhis edilebilir . Bu testleri yaptırmayı düşünüyorsanız, genetik danışmanlık hizmetleri size bunlar hakkında daha fazla bilgi verebilir.

Yapabileceğin şeyler

 • Eşinizle bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek isteyip istemediğinize karar verin.
 • Mümkünse size uygun bir zaman ve gün için eşinizle 20 haftalık tarama randevusu alın.
 • Günün çok öncesinde, taramaya gidebilmek için işvereninizden işten ayrılmalarını isteyin. Ultrasona gitmek, doğumdan önce bebeğinizi görme şansınız azdır.
 • Hamilelik sırasında testler hakkında daha fazla bilgi edinin .
Lütfen ,, Yazıyı paylaşın !
error

Platformumuzu Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın!!!